Twoja wizja, nasza przyszłość.

KLIMATYZACJA

Montaż

Zanim zaczniemy montaż urządzenia, należy dobrać najlepsze miejsce powieszenia jednostki zewnętrznej i wewnętrznej klimatyzatora. Czy jest to możliwe i gdzie ma znajdować się instalacja elektryczna, chłodnicza i sam klimatyzator. A to dopiero początek.

POMOC

Niepokoją Cię dźwięki jakie wydaje Twoje urządzenie? Jest to pierwszy sygnał, że coś złego może dziać się z Twoim urządzeniem. Najprawdopodobniej nie obejdzie się bez wizyty serwisanta - Zadzwoń.

Montaż kolejny etap..

Po montażu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej przystępujemy do wykonania instalacji elektryczne, chłodniczej i odprowadzania skroplin. Następnie trzeba sprawdzić szczelność układu chłodniczego i wykonani próżni. Tak w skrócie..
Czas na URUCHOMIENIE!

Projektowanie

W naszych szeregach znajdują się projektanci instalacji sanitarnych, którzy poprowadzą Cię od projektu po wszystkie wymagane dokumenty do pierwszego uruchomienia.

Naprawy

Wykonujemy naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne wszystkich urządzeń klimatyzacji marek Beretta, MDV, Kaisai, Haier. Posiadamy na stanie większość części zamiennych, dzięki czemu jesteśmy w stanie usunąć awarię już przy pierwszej wizycie.

Sterowanie przez smartfona

Większość obecnych producentów umożliwia sterowanie urządzeniem przez telefon - regulację temperatury i czasem pracy.

Nasi serwisanci oraz projektanci i współpracujący z nami autoryzowani instalatorzy pomogą w każdym problemie w Państwa domu czy mieszkaniu.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w kompleksowej obsłudze klienta.

Baner-AC_v4

Przede wszystkim komfort…

Klimatyzacja – kiedyś symbol luksusu, obecnie coraz częściej stanowi standard, który niesie ze sobą następujące korzyści:

chłodzenie – obniżanie i utrzymywanie stałej temperatury na wybranym przez Państwa poziomie,
ogrzewanie – utrzymywanie idealnej temperatury bez względu na porę roku, również zimą,
oczyszczanie – filtrowanie powietrza z kurzu, pyłków, dymu pozostawiając Państwu czyste i zdrowe powietrze, co jest szczególnie ważne dla alergików,
osuszanie – obniżanie wilgotności powietrza do wartości optymalnej jaką jest 40 – 60% wpływając tym samym na poczucie Państwa komfortu i łatwego oddychania, hamowania wzrostu zanieczyszczeń, pleśni.
wentylacja – klimatyzacja może być zintegrowana z wentylacją doprowadzając do wymiany powietrza poprzez wyciąganie go z pomieszczenia i dostarczanie świeżego z zewnątrz.

breva9000
relax1

Klimatyzacja zapewnia niezbędny do wykonywania pracy oraz odpoczynku komfort termiczny. Upały są bardzo wyczerpujące, a nawet niebezpieczne dla zdrowia i życia, szczególnie wśród osób z chorobami kardiologicznymi, układu oddechowego. Jest to w tych przypadkach sprzęt zalecany.

Poza tym klimatyzatory to sprzęty wyposażone w szereg czujników – poziomu temperatury, wilgotności czy zanieczyszczenia powietrza. Zyskują więc Państwo komfort samodzielnego ustawienia przez urządzenie określonych parametrów tak, by czuć się jak najlepiej. Służy temu także ich błyskawiczne działanie i możliwość zaprogramowania temperatury. Na komfort termiczny składa się również działanie klimatyzatorów zimą lub w sezonie przejściowym, gdy stałe grzanie nie jest jeszcze potrzebne.

Temperatura to nie jedyny parametr istotny dla Państwa zdrowia i samopoczucia. Jakość powietrza jest równie istotna, a klimatyzatory zapewniają stały dopływ oczyszczonego powietrza.

Sprawdzają się one szczególnie dobrze w pomieszczeniach, gdzie otwieranie okien jest utrudnione. Poza tym dbają o poziom wilgotności w pomieszczeniu, co mogą regulować automatycznie. Kolejna korzyść jaka wynika z klimatyzatora w zakresie jakości powietrza to jonizowanie przepływającego powietrza. Podczas tego procesu odczuwane jest ono jako bardziej świeże, a szkodliwe drobnoustroje i wirusy są zabijane.

piekna-kobieta-po-zabiegach-spa-cieszac-sie-zamkniete-oczy_176420-8743
spiaca-mloda-kobieta-lezy-w-lozku-z-zamknietymi-oczami_171337-13215

Klimatyzacja przekłada się na Państwa komfort życia. Dużym wyzwaniem jest chociażby sen w pokoju, gdzie panuje wysoka temperatura. Nie są to odpowiednie warunki do wypoczynku.

Klimatyzator ułatwia zasypianie (posiada funkcję cichej pracy w nocy) i powoduje, że człowiek budzi się wypoczęty i bardziej efektywny.

Działanie klimatyzacji polega na pobraniu energii w jednym miejscu i oddaniu jej w innym. Służą temu trzy elementy – jednostka wewnętrzna, zewnętrzna i miedziane rury, które łączą obie jednostki. Czynniki chłodniczy przepływa rurami pobierając energię w jednej jednostce i oddając ją w drugim. W przypadku chłodzenia przebiega to w następujący sposób:

1. JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA
Gorące powietrze wywiewa wentylator na wymiennik ciepła, przez który płynie zimny czynnik chłodniczy. Zimny czynnik chłodniczy pochłania ciepło z powietrza i do pomieszczenia wywiewane jest ochłodzone powietrze.

2. MIEDZIANE RURY
Czynnik chłodniczy przepływa rurami, między jednostkami, przenosząc ciepło z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej.

3. JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA
Sprężenie powoduje, iż czynnik chłodniczy w stanie gazowym zostaje ogrzany. W efekcie zwiększa się jego punkt wrzenia. Ciepło uzyskane w wyniku sprężenia zostaje oddane na zewnątrz za pomocą wentylatora, który wywiewa powietrze na wymiennik ciepła.

4. CZYNNIK CHŁODNICZY
Ciekły czynnik chłodniczy wraca do jednostki wewnętrznej.

5. JEDNOSTKA WEWNĘTRZNA
Czynnik chłodniczy jest rozprężany w jednostce wewnętrznej, co umożliwia mu pobranie ciepła z powietrza w pomieszczeniu.

klima-dzialanie

Skoro już wiedzą Państwo w skrócie jak działa klimatyzacja i chcą zwiększyć komfort swojego życia, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Konieczne jest spotkanie, aby zobaczyć miejsce montażu instalacji klimatyzacji.

Następnie po wizycie przygotujemy dla Państwa ofertę montażu, a po akceptacji ustalimy dogodny termin.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i DO ZOBACZENIA !

Napisz do nas

    Nasz zespół


    • Łukasz Kitowski

      Łukasz Kitowski Serwisant Wykształcenie: wyższe - w trakcie. Hobby: mechatronika i instalacje PV

    • Damian Urbański

      Damian Urbański Właściciel i Serwisant Wykształcenie: wyższe - mgr inż. Hobby: automatyka

    Aktualności

    Nasz Blog